7 tipov ako kreatívne zariadiť detskú izbu

Zariaďovanie detskej izby by malo byť zábavou, no niekedy to môže byť náročné. Koniec koncov by ste mali vytvoriť krásnu a funkčnú miestnosť, ktorú bude Vaše dieťa milovať nielen teraz, ale aj keď vyrastie. Či už začínate od nuly alebo potrebujete zlepšiť existujúci priestor, pripravili sme si pre vás pár zaujímavých inšpirácii.

18393955

1. V jednoduchosti je krása

Pokiaľ ide o detské izby, menej je zvyčajne viac. Ak použijete jednoduchú výzdobu a nábytok v minimalistickom štýle, vytvoríte viac priestoru na hranie. Okrem toho, neutrálne zariadená izbička porastie s Vašim dieťaťom, prípadne sa dá ľahko zrekonštruovať.

2. Vytvorte detský kútik

Chcete vytvoriť priestor vhodný pre deti? Koše na hračky, otvorené police a ľahko prístupné vešiaky podporujú zodpovednosť a nezávislú hru. Pri zariaďovaní sa zamerajte aj na to, čo vaše deti baví najviac. Detská hojdačka, bazén s guličkami, nástenná tabuľa alebo šmýkačka z poschodovej postele povzbudzujú zábavu a fantáziu.

3. Detský priestor vyťažte na maximum

Či už má Vaše dieťa malú alebo veľkú detskú izbu, je nevyhnutnosťou čo najlepšie využiť tento priestor. Ak detská izba nie je dosť veľká, uistite sa, že majú dostatok priestoru na hranie. Vyvýšená posteľ je skvelým riešením. Priestor pod posteľou vyplňte vankúšmi a vytvorte útulný kútik na oddych a čítanie kníh.

4. Úložného priestoru nie je nikdy dosť

Od hračiek, hier a kníh až po neustále sa meniaci šatník, deti prichádzajú s množstvom vecí. Ako si však poradiť s neporiadkom v detskej izbe? Vešiaky, úložné boxy pod posteľou a nábytok so vstavaným úložným priestorom je skvelou možnosťou ako zdvojnásobiť úložný priestor.

Lozko-pietrowe-Dzieciece-Mlodziezowe-MARCINEK-Marka-inna

5. Nezabudnite na farby

Deti milujú farby, no nakombinovať správne odtiene môže byť niekedy zložité. Máte doma malú princeznú, ktorá teraz miluje všetko ružové? To však nemusí platiť o niekoľko rokov. Preto je zbytočné vymaľovať steny izbičky na ružovo. Ak hľadáte dlhodobé riešenie, stavte na farebné doplnky do čistej, neutrálnej izby, ktoré sa dajú ľahko vymeniť za iné.

6. Vytvorte priestor na rozvoj

Pracovný kútik je nevyhnutnou súčasťou detskej izby. Miesto, kde si môžu deti kresliť ich nielen zamestná, ale tiež im pomáha s ich duševným rozvojom. Keď je dieťa staršie, osobný pracovný stôl je správnym prostredím na vykonávanie domácich úloh a na štúdium. 

7. Využite starý nábytok

Namaľujte starý nábytok tabuľovou farbou a nechajte deťom voľnú ruku. Je to skvelý spôsob ako v nich podporiť kreativitu. Detské kresby alebo rukopisy dodajú nábytku a miestnosti veselý vzhľad. Je to miestnosť vašich detí a preto je dôležité, aby sa zapojili do výzdoby aj takýmto jednoduchým spôsobom.  

pattern-childrens-room