Zariadenie kancelárie: Ako sa pri práci cítiť skvele?

V dôsledku pandémie Covid-19 si muselo množstvo ľudí zvyknúť na prácu z domu. V súvislosti s takouto zmenou bolo nutné nájsť si doma priestor na prácu a vkusne si ho zariadiť. Pre niekoho to bol pracovný stôl vo voľnom rohu izby alebo obývačky, pre niekoho celá samostatná izba. Čo by nemalo chýbať vo vašej domácej kancelárii a ako si zariadiť kanceláriu v zdieľanom open office?

homeoffice

Zariadenie kancelárie

V kancelárii budete pravdepodobne tráviť minimálne 8 hodín denne. Budete preto potrebovať niekoľko dôležitých vecí, bez ktorých sa počas týchto 8 hodín nezaobídete. Ak si zariaďujete kanceláriu doma, môžete si všetky prispôsobiť podľa svojich vlastných predstáv a priestorových možností. V práci sa budete pravdepodobne musieť prispôsobiť aj ostatným kolegom alebo tomu, čo vám dovolí vedenie.

Prostredie, v ktorom sa cítite príjemne

Živé kvety, dostatok svetla, obľúbená soška či dokonca nejaká aromalampa. Všetky veci, ktoré vám z kancelárie vytvoria dokonalý priestor plný energie pre výkon povolania, sú doslova žiadané priamo na pracovnom stole. Ak je to možné, umiestnite si kancelársky kút blízko k oknu a pravidelne si vetrajte – prísun čerstvého vzduchu je mimoriadne dôležitý.

Komfort na prvom mieste

Komfortná pracovná stolička a priestranný stôl, pri ktorom vás ani po 8 hodinách nebude bolieť chrbát, je absolútny základ. Ak na to máte doma priestor (alebo ak vám to dovolí šéf v kancelárií), poobzerajte sa aj po sedacom vaku, malom kresle, alebo dokonca dvojmiestnej pohovke a malom konferenčnom stolíku. Keď si budete potrebovať dať pauzu, pomôže vám, ak sa na chvíľu vzdialite od pracovného miesta. Počas obednej pauzy si môžete na pohovke pokojne vypiť kávu, pokecať s klientom či kolegom, alebo sa len tak na pár minút natiahnuť.

Aby vás nič nevyrušovalo

V kancelárii alebo pracovnom kútiku by vás nemali vyrušovať žiadne hlúposti, ktoré by mohli kradnúť vašu pozornosť od práce. Všetko od rôznych domácich povinností (pri ktorých sa tak dobre prokrastinuje – pri pohľade na vysávač zrazu dostanete obrovskú chuť vysávať), cez sociálne siete až po počítačové hry treba vyniesť za dvere. Áno, množstvo odborníkov na výkon a sústredenie dokonca odporúča používať aj doma na prácu iný notebook, než ten, ktorý máte na súkromné účely.

Dôležité veci stále po ruke

Nočník v kancelárii pravdepodobne mať nebudete, ale občasná prechádzka na záchod vám neublíži. Avšak, rozhodne by ste mali mať po ruke stále dostatok pitnej vody a nejaký snack v prípade, že budete potrebovať dodatočnú energiu. Nezabudnite aj na pravidelný pohyb. Ak sa vám podarí vyčleniť si v kancelárii zopár metrov na karimatku, na ktorej sa môžete počas dňa trochu rozhýbať a ponaťahovať, bude sa vám pracovať oveľa lepšie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie