Najlepšie aplikácie na návrh interiéru

Zariaďujete si nový byt alebo dom a inšpirácie z katalógov pre vás nie sú dostatočnou formou pomoci? Navrhnite si vlastný moderný interiér pomocou šikovných a intuitívnych aplikácií, ktoré sú k dispozícii na rôzne operačné systémy a v mnohých prípadoch sú úplne zadarmo. Aké aplikácie na dizajn bývania používajú architekti či realitní makléri?

aplikacia

Aplikácie na návrh interiéru

Ešte pred niekoľkými rokmi pracovali návrhári interiérov takmer výhradne s grafickými programami. Programy priamo na plánovanie interiéru neboli rozšírené a dostupné pre každého. Tých pár existujúcich aplikácií však bolo dosť drahých a mali vysoké nároky na hardware. Dnes však môžete mať program na návrh interiéru nainštalovaný aj v obyčajnom mobilnom telefóne bez nejakej špeciálnej výbavy. 

Aplikácie na iOS

Medzi najobľúbenejšie aplikácie na dizajnovanie interiéru na telefóny od Apple patrí Planner 5D – dizajn interiéru. Interiér sa dá modelovať v 2D aj 3D prostredí a k dispozícii máte viac ako 6400 kusov nábytku či iných položiek, ktoré môžete použiť.

Druhou obľúbenou aplikáciou je takzvaný Home Planner – Interiérový dizajn 3D. Túto aplikáciu nájdeme aj v ponuke telefónov s operačným systémom Android. Rozmiestňovanie nábytku a doplnkov je intuitívne a aplikácia vám pomôže predstaviť si vašu budúcu spálňu či obývačku.

Aplikácie na Android

Okrem spomínanej aplikácie Home Planner je na telefónoch s androidom obľúbená aj aplikácia Houzz. K dispozícii v nej máte viac ako 20 000 000 produktov, ktoré môžete zasadiť priamo do vašej izby či obývačky pomocou fotoaparátu v telefóne, a okrem iného si ich v mnohých prípadoch rovno aj objednať.

Aplikáciu Redecor by sme mohli zaradiť skôr medzi hry, no v skutočnosti ponúka naozaj obrovské množstvo možností, vďaka ktorými si môžete pomocou vašej kreativity navrhnúť svoj budúci vysnívaný interiér.

Webové a desktop aplikácie

Ak chcete interiér navrhovať na počítači s Windowsom, odporúčame program Live Home 3D, ktorý aj na Slovensku používa množstvo architektov či realitných maklérov pri rekonštrukcii a vizualizácii nových nehnuteľností. V aplikácii sa dá navrhovať aj záhrada a v podstate celý exteriér domu. 

Aplikácia Smartdraw je prvých 7 dní zadarmo a ponúka oveľa viac možností, než len plánovanie interiéru. Jej najväčšou výhodou je, že nemusíte nič inštalovať pobeží vám v prehliadači prostredníctvom cloudu, čo ocenia najmä majitelia slabších počítačov. 

Vyskúšajte počítačové hry

Ak sa chcete pri návrhu interiéru aj zabaviť, vyskúšajte napríklad počítačovú hru SIMS. Oficiálne už vyšli 4 diely tejto obľúbenej rodinnej simulácie a v blízkej dobe sa očakáva aj najnovší titul s číslom 5. Práve zariaďovanie domu je mimoriadne dôležitou časťou celej tejto hry.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie