Čo by nemalo chýbať v modernej predsieni?

Predsieň je prvou miestnosťou každého domu alebo bytu, do ktorej sa dostane návšteva a práve predsieň sa výrazne podieľa na tom, aký prvý dojem zanechá váš príbytok na každom jednom návštevníkovi. Prečítajte si niekoľko našich užitočných tipov, ktoré vám pomôžu pri jej zariaďovaní.

jjjj

Moderné predsiene a nábytok

Nábytok do predsiene je potrebné vyberať s rozumom. Aj tá najmenšia predsieň musí vždy zostať vzdušná. Ak máte len malý byt, rozhodne do predsiene netlačte veľký botník alebo skriňu. Siahnite radšej po vešiakovej stene so zrkadlom a malej úzkej skrinke, do ktorej sa zmestí zopár párov topánok vašej rodiny.

Dekorácia

V predsieni by nemal chýbať nejaký dekoračný prvok. Je to miestnosť ako každá iná, nesmiete ju brať len ako chodbu. Koberček, soška, váza alebo nejaká nástenná dekorácia sú nevyhnutným bytovým doplnkom, ktorý dokáže zútulniť predsieň v každom byte alebo dome.

Upratané topánky

Predsieň, najmä tá s menšími rozmermi, by mala byť vždy uprataná. To platí pre topánky aj kabáty. Na zemi by nemal byť ani jeden pár vašich topánok a na vešiaku sa môžu hompáľať 1-2 kúsky búnd. Všetko ostatné patrí do komody či vstavanej skrine. Nezabudnite topánky vždy vyvetrať predtým, než ich hodíte do skrine. Vyhnete sa tak nepríjemnému zápachu.

Vôňa

Tým sa dostávame k ďalšej časti, ktorá nesmie chýbať v predsieni, a tou je vôňa. Môžete to vyriešiť aromalampou, vonnou sviečkou, ale pokojne aj osviežovačom vzduchu. Dôležité však je, aby v predsieni neboli cítiť topánky.

Zrkadlo

V predsieni rozhodne nesmie chýbať zrkadlo, do ktorého môžete pri odchode nahliadnuť a presvedčiť sa o svojom vzhľade predtým, než vyjdete medzi ľudí. Malo by byť dostatočne veľké, aby ste sa v ňom videli od hlavy až po päty. Podľa Feng Shui by zrkadlo nemalo stáť oproti dverám, aby sa energia neodrazila von z vášho bytu.

Priestor pre návštevy

V predsieni vždy nechajte dostatok priestoru pre návštevy – a to nielen na ich spomínané topánky a kabáty. Ak je to možné, poobzerajte sa aspoň po malej taburetke, na ktorú si môže návšteva vždy pohodlne sadnúť pri prezúvaní.