5 tipov, ako opticky zväčšiť malú obývačku

Malá obývačka je problém, s ktorým sa musia vysporiadať ľudia v mnohých bytoch a domoch. Žiadny problém však nie je neriešiteľný a existuje niekoľko metód, vďaka ktorým sa dá každý priestor opticky, ale aj funkčne zväčšiť. My sme si ich pre vás pripravili v nasledujúcom článku.

5 tipov, ako opticky zväčšiť malú obývačku

Obývačka ako hlavná denná miestnosť

Obrovské obývacie steny už dávno nie sú v móde. Obývacie steny môžu byť aj malé, plytké, a napríklad závesné. Ak sa chcete vo vašej dennej miestnosti cítiť dobre, mala by byť svetlá, priestranná (aspoň opticky), ale na druhej strane aj útulná. S útulnosťou vám môžu pomôcť svetlé drevené farby a mäkké materiály. 

Nábytok? Skúste minimalizmus

Každá jedna komoda znamená  úložný priestor navyše, to je fakt. Zaberá však ďalšie miesto na pohyb. Zvážte, či by sa vaše poklady a artefakty z komody nedali uskladniť napríklad v pivnici alebo na povale. Čím menej nábytku budete v obývačke mať, tým bude modernejšia a priestrannejšia. Vo veľkých obývačkách si, samozrejme, môžete dovoliť mať nábytok od výmyslu sveta. 

Svetlé farby robia veľa

Biele steny, biely nábytok a bledučko šedá sedačka spravia naozaj veľa. Ak nechcete, aby obývačka pôsobila príliš stroho, pár vhodne zvolených doplnkov v podobe bledých dekorov dreva (ako je napríklad dub sonoma) a dekoračné vankúše na pohovke vám pomôžu udržať teplý, no pritom stále otvorený nádych celej miestnosti. 

Zrkadlá a kvety majú svoju moc

Zrkadlá odrážajú denné svetlo, ale aj umelé osvetlenie do celej miestnosti a okrem toho priestor opticky zväčšujú. Vhodne zvolené veľké zrkadlo dokáže veľkosť miestnosti doslova zdvojnásobiť. Ak takéto zrkadlo umiestnite napríklad na vstavanú skriňu, získate dva užitočné efekty v jednom. Kvety nám zase pripomínajú exteriér, ktorý nie je nikdy stiesnený. 

Zvoľte vhodné doplnky a osvetlenie

Výber správnych doplnkov spraví veľmi veľa. Opäť stavte na minimalizmus. Jedna pekná soška na celej komode a jediná sviečka na konferenčnom stolíku sú úplne dostačujúce. Ak chcete priestor opticky zväčšiť aj vo večerných hodinách, zvoľte skôr studené biele LED svetlá pred klasickými žltými žiarovkami.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie